A specialised website of the Multicultural Centre Prague for critical discussion about migration in Central and Eastern Europe. It maps migration reality, research and policy, offers a range of articles, interviews and reports and promotes debate among experts, public administrators, NGOs and the wider public.

MigrationOnline.czLinksEvents › Je ČR solidární s uprchlíky? A co vůbec znamená evropská solidarita?

Je ČR solidární s uprchlíky? A co vůbec znamená evropská solidarita?

Pozvánka na mezinárodní konferenci. Dne 23.5.2018 od 12.30 hod. pořádá Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) v Evropském domě, za účasti expertů z 8 zemí, půldenní konferenci nazvanou Význam solidarity.

Invitation to the international conference. OPU is organizing an international conference on the Meaning of Solidarity with refugees with experts from 8 Central European countries.

Pozvánka na mezinárodní konferenci. Dne 23.5.2018 od 12.30 hod. pořádá Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) v Evropském domě, za účasti expertů z 8 zemí, půldenní konferenci nazvanou Význam solidarity. Bavit se budeme o podobách solidarity s uprchlíky v ČR, zemích EU a Afriky a o možném překonávání bariér mezi "novými" a "starými" členskými státy EU. Mezi hosty přivítáme bývalou kandidátku na německou prezidentku paní Gesine Schwan, dále zástupce Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, Ministerstva vnitra ČR, německé organizace Pro Asyl, zástupce Maďarského Helsinského výboru a jiné. Zájemci o registraci se mohou přihlásit na adresu marketa.hrusovska@opu.cz

Martin Rozumek, ředitel OPU ke konferenci uvádí: "Rádi bychom diskutovali obecně téma solidarity v EU a solidarity s uprchlíky, a také veřejnosti ukázali, že Česká republika není jen pasivním příjemcem solidarity ze strany partnerů v EU, ale že se například velmi dobře angažuje v pomoci uprchlíkům v Jordánsku či Turecku." A dodal: "To ovšem neznamená, že se máme uzavřít uprchlíkům a migrantům a ignorovat přitom závazné předpisy práva EU" Konference bude probíhat simultánně v češtině a angličtině.

 

Czech Solidarity with Refugees? What is the Meaning of European Solidarity?

Invitation to the international conference. OPU is organizing an international conference on the Meaning of Solidarity with refugees with experts from 8 Central European countries. The key speakers are Mrs. Gesine Schwan, German politologist and former president candidate, UNHCR, Pro Asyl, the Czech Ministry of Interior and others. They will also talk about overcoming the barriers between the "new" and "old" EU Member States in the field of migration. The conference will take place in the European House, in Prague on 23 May 2018. Registration is possible at marketa.hrusovska@opu.cz

 

date: 23.5.2018 12:30
place: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1
organised by: Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s.


MonTueWenThuFriSatSun
1234
     
   
567891011
    
12131415161718
      
192021
22
23
24
25
    
26
27
28
2930
     
...up▲   

Contacts

Multicultural Centre Prague
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 346
E-mail: migraceonline@mkc.cz

We recommendSponzors

Partners

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect