A specialised website of the Multicultural Centre Prague for critical discussion about migration in Central and Eastern Europe. It maps migration reality, research and policy, offers a range of articles, interviews and reports and promotes debate among experts, public administrators, NGOs and the wider public.

MigrationOnline.czLinksEvents › Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď

Česko-německá konference o aktivním zapojení umění a migrantů do procesu integrace

Integrace migrantů v České republice má mnoho podob. Pokud jde o sbližování kultur a snahy o vzájemné porozumění, obvykle se tak děje skrze vzdělávací a osvětové aktivity, multikulturní festivaly či jiné společenské akce. Rozšiřuje se také nabídka komunitních akcí a dobrovolnictví, přičemž čím dál častěji je iniciují samotní migranti a migrantky. Již méně známé jsou však formy sociálně angažovaného umění a také ještě nebyl zcela objeven potenciál zapojení samotných českých měst a obcí k rozvoji mezikulturního dialogu.

Tato Konference proto spojí subjekty z Česka a Německa, aby představily svoje umělecké a tvůrčí programy, skrze které se snaží pomoci zlepšit integraci cizinců v těchto zemích. Pozvaní hosté budou z divadel, knihoven, komunitních center, městských institucí či migrantských spolků. Odpolední workshopy ve formě World Café pak poskytnou prostor pro výměnu zkušeností, sdílení nápadů a vytváření nových forem spolupráce mezi účastníky. Cílem akce je také pozvat české obce a místní samosprávy, aby zde načerpaly inspiraci, využily některé kreativní přístupy při realizaci vlastních integračních projektů a samy
se tak staly lídry na poli integrace migrantů do místní společnosti.

Akce bude zakončena komentovanou prohlídkou výstavy Zákon cesty od čínského autora Aj Wej-Weje, která je zároveň ukázkou propojení umění s aktuálním sociálním tématem uprchlictví.

Akce proběhne v češtině, němčině a angličtině. Tlumočení pro panelovou diskusi a dále dle individuálních potřeb bude zajištěno.

Registrace přes online formulář

Konferenci pořádá Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty ve spolupráci s Národní galerií v Praze a Heinrich-Böll-Stiftung e.V., kanceláří v Praze.

date: 14.6.2017 9:30 - 16:30
place: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47
organised by: Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty, Národní galerie v Praze, Heinrich Boell Stiftung
for download: Pozvánka a program ke stažení


MonTueWenThuFriSatSun
1
2
3
4
5
6
       
7
8
9
10
11
12
13
       
14
15
16
17
18
19
20
     
21
22
23
24
25
26
27
      
28
29
30
31
      
...up▲   

Contacts

Multicultural Centre Prague
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 346
E-mail: migraceonline@mkc.cz

We recommendSponzors

Partners

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect